Nabídka produktů – Plnící technika

Poloautomatické plnící zařízení PO

Tato zařízení jsou určena pro poloautomatické plnění tekutých a kašovitých hmot do různých obalů. Plničky pracují na principu odměrného válce a pístu. Oddělení sací a výtlačné fáze zajišťuje plnící ventilová hlava. Pohon plnícího pístu, ventilů i řízení funkcí je pneumatické (možnost použití ve výbušném prostředí).

Plničku lze spouštět pouze po jednotlivých dávkách pomocí impulsů z nožního nebo ručního ovladače. Velikost dávky se reguluje změnou zdvihu pístu. Tyto změny lze provádět otáčením regulačního kolečka na zadní straně plničky. Rychlost pístu je možno podle charakteru produktu a typu obalu nezávisle a plynule regulovat a tak dosáhnout optimálních podmínek dávkování. Obaly se pod plnící hubici zakládají ručně na výškově nastavitelný stůl do prizmatického dorazu. V horní části plnící hlavy je upevněn zásobník , případně lze plnit z externí nádrže.

Všechny části stroje, které přicházejí do přímého kontaktu s plněnou hmotou jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Materiál plnícího pístu i těsnících prvků bude přizpůsoben charakteru plněné hmoty.

Zajišťuje-li zdroj tlakového vzduchu odběratel, musí tento zdroj zajistit vzduch nejen potřebného tlaku, ale zejména v potřebné kvalitě. Vzduch musí být čistý a suchý. Není-li dodržena tato základní podmínka, nelze uplatňovat záruku na funkci pneumatických prvků.

Konstrukce plničky umožňuje jednoduchou a snadnou obsluhu i údržbu. Podrobný návod na obsluhu a údržbu je uveden v průvodní dokumentace, která je součástí dodávky.

Ceny na vyžádání